Human Resources

Human Resources

Human Resources

site header

Successful Candidates: Friday, March 13, 2020

Congratulations to the following individuals who were the successful candidates in recent job competitions.

Job Title: L2 Service Support Analyst (USW Local 2010)
Department: Information Technology Services
Competition: J1119-0515
Successful Candidate: Brent Nickle (Information Technology Services)

Job Title: Facilities Control Coordinator (USW Local 2010)
Department: Information Residences
Competition: J1119-0883
Successful Candidate: Enamul Hoque

Job Title: Educational Developer (Curriculum Development and Program Improvement)
Department: Centre for Teaching and Learning
Competition: J0619-0107
Successful Candidate: Lauren Anstey

Job Title: Faculty Assistant (USW Local 2010)
Department: Smith School of Business
Competition: J0120-1351
Successful Candidate: Andrea Garcia

Job Title: Research Accounting Officer (USW Local 2010)
Department: Financial Services
Competition: J0120-1132
Successful Candidate: Nasser Hossenbaccus

Job Title: Lab Assistant
Department: Psychology
Competition: J0220-0040
Successful Candidate: Julianna Clarke (Psychology)

Job Title: Trade Helper (CUPE 229)
Department: Physical Plant Services
Competition: J0220-0672
Successful Candidate: Tim Bonnevie (Physical Plant Services)

Job Title: Administrative and Staffing Assistant
Department: Faculty of Education
Competition: J0220-0075
Successful Candidate: Kyle Cummings-Bentley (Registrar)

Job Title: Director, Strategic Planning and New Initiatives
Department: Smith School of Business
Competition: J1119-0595
Successful Candidate: Josh Campbell

Job Title: Human Resources Administrator
Department: Smith School of Business
Competition: J0120-0712
Successful Candidate: Jordan Braida (Smith School of Business)

Job Title: Development Officer, Annual and Leadership Giving (USW Local 2010)
Department: Development, Faculty of Arts & Science within the Office of Advancement
Competition: J0120-1071
Successful Candidate: James Parker (Development, Faculty of Arts & Science within the Office of Advancement)

Job Title: Awards Officer (USW Local 2010)
Department: School of Graduate Studies
Competition: J1219-0612
Successful Candidate: Tanya Broadfoot (School of Graduate Studies)

Job Title: Academic Advisor (USW Local 2010)
Department: Student Services, Faculty of Arts and Science
Competition: J1019-0332
Successful Candidate: Daralyn Auld

Job Title: Educational Development and Instructional Design and Project Manager (USW Local 2010)
Department: Faculty of Health Sciences- Course Development Unit
Competition: J0220-0098
Successful Candidate: WITHDRAWN

Job Title: Research Advisor, Indigenous Initiatives (USW Local 2010)
Department: Office of Vice-Principal (Research)
Competition: J1019-0035
Successful Candidate: Aleksandra Bergier

Job Title: Program Manager
Department: Dan School of Drama and Music
Competition: J0120-0706
Successful Candidate: Katherine Peter (Biology)

Job Title: Photo ID Assistant/Receptionist (USW Local 2010)
Department: Office of the University Registrar (Records & Services)
Competition: J0220-0920
Successful Candidate: Holt Allen (Office of the University Registrar)(Records & Services)

Job Title: Student Awards Resource Assistant (USW Local 2010)
Department: Office of the University Registrar (Student Awards)
Competition: J0120-0702
Successful Candidate: Tess Murphy (Office of the University Registrar)(Student Awards)

Job Title: Business Analyst (USW Local 2010)
Department: Office of the University Registrar (Systems and Administration)
Competition: J1119-0561
Successful Candidate: Colleen Brown (Financial Services)

Job Title: Trades Helper (CUPE Local 229)
Department: Physical Plant Services
Competition: J119-0722
Successful Candidate: Trent Bauml (Physical Plant Servies)

Job Title: Coordinator, Events and Communications (USW Local 2010)
Department: School of Graduate Studies
Competition: J1019-0118
Successful Candidate: Chantal-Christine Valkenborg (ADV Communications & Marketing)

Job Title: Administrative Coordinator
Department: School of Computing
Competition: J0919-0654
Successful Candidate: Deborah Lewis